Bez kompromisów - Scotchlite i Thinsulate

Bez kompromisów - Scotchlite i Thinsulate

W związku z tym, że właśnie mija 10 lat, jak pracuję z materiałami firmy 3M, pozwolę sobie na małą refleksję. W czasie kiedy zaczynałem pracę w firmie Horus Innowacyjne Materiały Przemysłowe, to około 40% firm nie wiedziało, co to są materiały odblaskowe Scotchlite 3M, a jeżeli chodzi o Thinsulate, zaledwie 2-3 osoby na 10, słyszały o tym produkcie. Obecnie nie ma producenta odzieży roboczej w Polsce, który by nie znał tych produktów.

Świadomość bardzo mocno wzrosła nie tylko u producentów, ale również u użytkowników końcowych, którzy coraz bardziej przekonują się do idei mówiącej o tym, że lepiej zapobiegać wypadkom niż ponosić ich skutki. W związku z tym bardzo ważne jest, aby odzież przyczyniała się do bezpieczeństwa przez cały okres użytkowania. Może tak być przy stosowaniu produktów Scotchlite. To użytkownik powinien sprecyzować jakość tej taśmy, mając na uwadze, w jakich warunkach pracownicy przebywają i jak będzie przebiegał proces konserwacji.

Niezależnie od tego, w jakich warunkach pracownik się znajduje i wykonuje swoją pracę, możemy dobrać materiał odblaskowy tak, aby z jednej strony klient nie przepłacał, a z drugiej miał pewność, że podczas użytkowania tej odzieży parametry odblaskowe nie spadną do poziomu granicznego.

Ważnym czynnikiem decydującym o zakupie jest cena, ale warto uświadomić kontrahenta, z czego wynika i na jakie korzyści się przekłada. Tak w nawiasie mówiąc, chodzi o conajwyżej kilkuzłotowe kwoty stanowiące rożnicę na całym ubraniu – spodnie i kurtka. Mówiąc o cenie jako najważniejszym czynniku i o tym jaki ten czynnik może mieć skutki, przekonujemy się bardzo często w serwisach informacyjnych, w których podawane są liczby o wypadkach pracowników, którzy pracują w warunkach o ograniczonej widoczności oraz o pieszych i rowerzystach po zmroku.

Bardzo dobrze obrazuje to ten krótki film:

Jeżeli chodzi o włókniny Thinsulate – jest to produkt wysoko zaawansowany technologicznie, wykonany w technologii mikrowłókien o grubości 2 do 5 mikronów – czyli 25 razy cieńszej od ludzkiego włosa. Technologia zapewniająca najwyższe parametry ciepłochronne przy najniższej wadze i grubości, co przekłada się na swobodę poruszania w takim ubraniu przy zachowaniu optymalnego samopoczucia i komfortu cieplnego.

I tak jak Scotchlite utrzymuje swoją jakość na wysokim poziomie podczas całego okresu użytkowania, tak również Thinsulate utrzymuje na niezmienionym poziomie właściwości cieplne przez cały czas użytkowania odzieży. Ponadto odpowiedni splot włókien zastosowany podczas procesu produkcyjnego pozwala na uzyskanie mniej niż 1% absorpcji wody w stosunku do wagi własnej, co pozwala właśnie utrzymać poczucie komfortu.

Cieszę się, że zajmuję się tymi produktami i rozmawiając z potencjalnym klientem, mogę proponować rozwiązania na ich bazie. Jestem w pełni przekonany, że nie ma alternatywy dla tych produktów, a tam gdzie na szali położone jest życie ludzkie, nie może być kompromisów.

ZOBACZ MATERIAŁY ODBLASKOWE

ZOBACZ WŁÓKNINY OCIEPLAJĄCE

autor: Piotr Głowski
Menadżer ds. Kluczowych Klientów

O AUTORZE
Dział Materiałów Odblaskowych i Włóknin Ocieplających
Głowski Piotr
tel. 52 325 80 38
kom. 600 477 661
Napisz email
Zadaj pytanie
* pola wymagane