Taśmy winylowe 3M 471

Taśmy winylowe 3M 471

Taśmy winylowe 3M 471

Winylowe taśmy jednostronnie klejące są na tyle uniwersalne i cieszą się tak ogromną popularnością, że znajdują uznanie w codziennym życiu. Gama winylowych taśm 3M kształtowała się i była wzbogacana przez lata, a dziś dysponujemy produktem o niezwykle bogatej kolorystyce i korzyściach wynikających z różnych zastosowań. Specyficzne cechy oraz szczególne korzyści, jakie daje stosowanie taśm firmy 3M, czyni z nich produkt najczęściej wybierany i najchętniej stosowany na całym świecie. Aby jakikolwiek produkt cieszył się przez lata tak ogromną popularnością, musi dawać użytkownikom dokładnie to, czego oczekują – musi być niezawodny.

Spójrzmy na przykład na szybkość i łatwość nakładania tych taśm. Wygodna, nieduża rolka i mocny klej sprawiają, że w ciągu kilkunastu sekund wykonamy znakowanie liniowe na długości kilku metrów. Co bardzo ważne, taśmy 3M 471 występują w różnych kolorach, co sprawia, że produkty te doskonale nadają się do kolorowego znakowania ciągów komunikacyjnych w fabrykach i magazynach – na trwale lub tymczasowo. Możemy ich użyć przy znakowaniu miejsc niebezpiecznych, elementów wystających, identyfikacji towarów, oznakowania boisk halowych oraz dla celów dekoracyjnych.

Taśmy winylowe 3M 471

Skoro znajdujemy zastosowanie w tak wielu przypadkach, pojawia się pytanie o trwałość tego materiału. Odporność na ścieranie, wilgoć i działanie warunków atmosferycznych jest bardzo wysoka ze względu na użytą w produkcji technologię „wypełnienia kolorem” warstwy nośnej. Dzięki temu, znakowanie przejść w kinach, czy galeriach, gdzie występuje duży ruch komunikacyjny klientów, jest możliwy i skuteczny. Taśmy te się nie odbarwiają.

Dodatkowo dzięki specjalnym warstwom klejącym taśmy, po usunięciu nie zostawiają śladów, a powierzchnia jest czysta. Daje to kolejne zastosowanie, jako linia separacyjna kolorów podczas malowania. Gdybyśmy chcieli użyć taśm 471 np., przy galwanizacji metali, gdzie wymagane jest zabezpieczenie niektórych części przed działaniem środowiska chemicznego, to proszę bardzo – taśmy winylowe są odporne na działanie środków chemicznych.

W wielu zastosowaniach, takich jak maskowanie przy malowaniu, plombowanie puszek, doskonała elastyczność wokół zakrzywień, zabezpieczenie powierzchni i znakowanie, taśmy winylowe nie mają sobie równych.

Ciągły rozwój technologii taśm winylowych 3M oznacza, że poza wymienionymi, mogą mieć one także inne, nowe zastosowania, o których Państwo wiedzą, a o których my nie pomyśleliśmy.

ZOBACZ PRODUKTY

autor: Piotr Hetzig

O AUTORZE
Dział Taśm Klejących i Klejów Przemysłowych
Hetzig Piotr
kom. 608 388 279
Napisz email
Zadaj pytanie
* pola wymagane