Blokady zaworów kulowych

Blokady zaworów kulowych

W ramach prac serwisowych, czy konserwatorskich utrzymanie ruchu często spotyka się z koniecznością blokowania zaworów kulowych. Brady w swojej ofercie posiada kilka rozwiązań dedykowanych do kontroli ryzyka mechanicznego. Jakiś czas temu omawialiśmy uniwersalną blokadę zaworów LOTO, dlatego też w dzisiejszym tekście chciałbym przybliżyć Wam inne, równie wzorcowe rozwiązania w tym zakresie.

Wśród blokad znajdujących zastosowanie podczas pracy na zaworach kulowych najbardziej popularnym produktem są blokady PRINZING. Blokada wykonana jest z trwałego polipropylenu, dzięki czemu pozwala na pracę w trudnych warunkach, zapewniając jednocześnie odpowiedni poziom ochrony pracownikom przed niepożądanym otwarciem zaworu. Dwie połowy blokady obejmują dźwignię zaworu kulowego i zabezpieczają zawór przed przypadkową aktywacją.

blokada

Blokady dostępne są czterech kolorach – zielony, żółty, niebieski i czerwony, oraz w dwóch rozmiarach, które pozwalają blokować zawory o różnych średnicach, mniejsza znajduje zastosowanie wśród zaworów na rurach o średnicy 14,50-52,20 mm – mała blokada daje możliwość blokowania zarówno w pozycji otwartej, jak i zamkniętej, oraz opcja większa, służąca do blokowania zaworów na rurach o średnicy 50 mm – 200 mm.

Drugą część artykułu poświęcimy nowej blokadzie z oferty Brady, mianowicie Blokada nosząca nazwę Perma-Mount™. Blokady te, w prosty sposób montowane są na stałe przy zaworach, dzięki czemu wyposażony w blokadę zawór każdorazowo gotowy jest do zabezpieczenia po uprzednim zamknięciu. Dwa dostępne rozmiary pozwalają na pewne zabezpieczenie zaworów kulowych w całkowicie zamkniętej pozycji pod kątem 90°, odpowiednio w zakresie 12-51 mm średnicy zaworu oraz zawory o średnicy od 63 mm do 102 mm.

blokady zaworów kulowych

ZOBACZ PRODUKTY

autor: Marcin Sobczyk

O AUTORZE
Etykiety / Blokady / Sorbenty
Sobczyk Marcin
tel. 52 325 80 37
kom. 692 455 177
Napisz email
Studiował na Politechnice Warszawskiej. Od kilku lat prowadzi dział etykiet i blokad przemysłowych. Specjalista w dziedzinie wszelkiego rodzaju oznaczeń, identyfikacji oraz wdrożeń systemów LOTO. Z powodzeniem zajmuje się implementacją programów związanych z kontrolą niebezpiecznych źródeł energii na terenie całej Polski. Do tej pory współpracował z takimi firmami jak Philips Lighting Poland, Mondi Świecie, Rolls-Royce Poland, czy Johnson Controls. W ramach opieki wdrożeniowej przeszkolił blisko 1000 użytkowników systemu Lockout/Tagout.
Zadaj pytanie
* pola wymagane