Pady diamentowe firmy 3M

Pady diamentowe firmy 3M

Krystalizacja kamienia

Kolejnym rozwiązaniem firmy 3M dla firm sprzątających jest pad pozwalający zaoszczędzić koszty poprzez nie używanie środków chemicznych przy krystalizacji kamienia.

Krystalizacja jest to proces, który prowadzi do uformowania na powierzchni cienkiej, kryształo-podobnej warstwy, za pomocą reakcji termo-chemicznej. Zalecany jest do posadzek z marmuru, konglomeratu, trawertynu, wapienia i granitu. Po krystalizacji uzyskujemy głęboki i trwały poler. Posadzka jest całkowicie zabezpieczona i antypoślizgowa.

Krystalizacja jest najlepszą metodą zabezpieczania posadzek marmurowych, trwalszą niż woskowanie, teflonowanie, akrylowanie lub nakładanie powłok polimerowych. Krystalizacja nie tworzy powierzchownej warstwy powłoki na posadzce, która z czasem ulega stopniowemu wycieraniu się, lecz poprzez reakcję termochemiczną łączy się bezpośrednio z marmurem i wnika, utwardzając go. Po zastosowaniu metody krystalizacji marmur jest nieporównywalnie twardszy, odporny na uszkodzenia, ma głębszy i naturalny połysk, zachowuje właściwości antypoślizgowe.

Dotychczasowe rozwiązania były oparte na środkach chemicznych.

Pady diamentowe 3M przeznaczone są do czyszczenia na mokro oraz polerowania marmuru, lastryko, winylu, płyt łupkowych i betonu. Eliminują użycie środków chemicznych, zwiększają wydajność poprzez redukcję nakładu pracy i kosztów materiałowych. Nie wymagają szczególnych umiejętności od operatora maszyny czyszczącej.

3M jako lider w innowacjach wprowadził pady diamentowe tzw. dwa kroki.

Pierwszy krok: pad ciemnobrunatny stosowany do podłóg w złym stanie wyjściowym. Doskonale czyści oraz przygotowuje posadzkę do polerowania padem purpurowym. Do użycia na mokro.

Drugi krok: pad purpurowy, pad stosowany jako drugi w kolejności w procesie renowacji lub samodzielnie do czyszczenia i polerowania. Szybko i skutecznie usuwa czarne ślady. Nadaje posadzce połysk. Można go używać na mokro oraz dodatkowo polerować posadzkę na sucho przy użyciu maszyn high speed i ultra high speed.

Przykład posadzki po użycia padów diamentowych 3M:

pad diamentowy

ZOBACZ PRODUKTY

autor: Dariusz Szweda

Zadaj pytanie
* pola wymagane