Ochrona słuchu, a odpowiedni dobór produktu

Ochrona słuchu, a odpowiedni dobór produktu

Jak oferta 3M odpowiada na potrzeby klientów w ochronie słuchu.

Wiemy, że problem z hałasem w przypadku prowadzenia prac, w miejscach gdzie występują przekroczenia hałasu, pozornie wydaje się prosty. Mamy przekroczenia hałasu i nie możemy wyeliminować ich u źródła, stosujemy ochronniki słuchu, czy to w postaci wkładek, czy też w postaci nauszników. Zgłębiając problem związany z hałasem, szybko przekonamy się, że prawidłowy dobór ochronników słuchu to już całkiem spore wyzwanie.

Odpowiedni dobór ochronników to przede wszystkim ograniczenie hałasu, który dociera do ucha pracownika, ale przy zachowaniu zasady „ogranicz hałas, ale pamiętaj, że nawet w ochronnikach słuchu pracownik musi usłyszeć dźwięki ostrzegawcze”. Następnie pamiętaj, że w zależności od tego, jak duże przekroczenie hałasu mamy na stanowisku pracy, tak ochronnik słuchu powinien odpowiednio ograniczać szkodliwe działanie hałasu. W obecnych czasach na rynku w Polsce można śmiało stwierdzić, że jest bardzo duży wybór zarówno dostawców, jak i towarów, które klient ma do wyboru.

Zagłębiając się jednak szczegółowo w oferty firm i ich odpowiedz na potrzeby rynku związane z prawidłowo dobranym ochronnikiem słuchu, zdecydowanie można zauważyć, że nie każdy przeprowadzi prawidłowy dobór ochrony słuchu, chociażby z prostego powodu – żeby prawidłowo dobrać ochronnik, musimy mieć przede wszystkim „z czego wybierać”, przez co rozumiem – musimy mieć ochronniki słuchu zarówno tłumiące niewielkie przekroczenia hałasu, jak i ochronniki o dużej „sile” tłumienia.

Niewątpliwie można pokusić się o stwierdzenie, że w przypadku wyboru, jaki daje klientowi oferta 3M w dziale ochrona słuchu, jest aktualnie największa, zarówno pod kątem rozwiązań technicznych, jak i, co najbardziej interesuje klientów, ma największy na rynku wybór „zakresów tłumienia” w ofercie.

Ochrona słuchu 3M

Z doświadczenia mogę stwierdzić, że segment rynku, w którym mamy przekroczenia hałasu rzędu 28 dB do 31 dB jest dostępny praktycznie w większości ofert na rynku. Jeżeli weźmiemy pod uwagę skrajne przypadki np. 14 dB, tu okazuje się, że rzadko który dostawca jest w stanie zapewnić nam prawidłową ochronę. Obserwując potrzeby naszych klientów, zauważa się coraz częściej zapytania o ochronniki słuchu o niewielkiej sile tłumienia. Świadczy o tym fakt, że świadomość naszych klientów jest coraz większa, a zmieniające się przepisy wymuszają stosowanie ochron słuchu już przy niewielkich przekroczeniach hałasu.

Jeszcze kilka lat temu sam szukałem takich rozwiązań dla naszych klientów i było to nie lada wyzwanie znaleźć cokolwiek. Dzisiaj możemy pochwalić się, że dobór ochronników słuchu w naszej firmie, często polega na wybraniu odpowiedniej pozycji w cenniku, bez zbędnego szukania rozwiązań u innych partnerów. To raczej konkurencja wspiera się naszymi rozwiązaniami w sytuacjach, kiedy rzeczywiście należy rozwiązać problem.

ZOBACZ PRODUKTY

autor: Sebastian Kęciński

O AUTORZE
Opiekun Regionu Dział BHP
Kęciński Sebastian
kom. 608 388 273
Napisz email
Inżynier mechaniki precyzyjnej oraz specjalista ds. bhp i inspektor ochrony przeciwpożarowej. Członek i wiceprezes Pilskiego Oddziału Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP. Zawodowo związany z działalnością służb bhp od 17 lat. Specjalizuje się w typowaniu i ocenie zagrożeń na stanowiskach pracy oraz w doborze odpowiednich środków ochrony dróg oddechowych, słuchu, wzroku oraz ochrony spawacza. Zdobywca licznych nagród przyznawanych przez koncern 3M za efektywne wdrażanie produktów BHP.
Zadaj pytanie
* pola wymagane