Ziarno Cubitron II

Ziarno Cubitron II

Profesjonalne narzędzie w dobrej cenie.

Firma 3M posiada w swojej ofercie materiały ścierne nasypowe do obróbki różnych metali i stopów metali, czy stali nierdzewnych. Materiał Cubitron II należy do unikatowej technologii 3M, która zrewolucjonizowała proces szlifowania. Tarcze spojone 3M są produkowane w Polsce, co powinno być kolejnym argumentem do skorzystania z tej propozycji.

Przecinanie i szlifowanie ściernicami spojonymi jest jedną z najbardziej wydajnych metod obróbki skrawaniem. Dzięki wysokiej wytrzymałości mechanicznej tarcz można je używać do obróbki z bardzo dużymi prędkościami obrotowymi, sięgającymi 80-100 m/s. Podczas szlifowania materiałów wrażliwych termicznie, na powierzchni materiału mogą pojawiać się mikropęknięcia i przebarwienia. Chłodne szlifowanie minimalizuje ryzyko powstania korozji powierzchniowej podczas szlifowania stali nierdzewnej.

Ziarno scierne Cubitron II

Jeżeli obróbka szlifowania przebiega z przewagą czystego skrawania, to wymagany jest przy tej pracy mniejszy wysiłek pracownika, a to oznacza mniejsze zmęczenie i bardziej komfortową pracę szlifierza.

W procesie produkcyjnym ściernic spojonych następują tak zwane dwa wsady z różną mieszanką ścierną, gdzie głównym nośnikiem skrawalności jest warstwa nasycona bardzo dużą ilością ziaren CUBITRON II. Powoduje to znaczne zwiększenie wydajności obróbki oraz wydłużenie żywotności tarcz. Podczas pracy każde ziarno zachowuje się jak samoodnawialne ostrze, które skrawa metal, to z kolei przekłada się na szybkość skrawania oraz niższą temperaturę obróbki. Ma to duże znaczenie zwłaszcza podczas szlifowania materiałów, które są bardzo wrażliwe termicznie – nie powodują mikropęknięć i przebarwień.

Ziarno scierne Cubitron II

Jak wykazują badania, narzędzia z ziarnem CUBITRON II w porównaniu z narzędziem standardowym usuwają o 25% więcej materiału w pierwszej minucie pracy. Natomiast po 15 minutach wydajność pracy wzrasta do 300%.

autor: Ryszard Tomasik

O AUTORZE
Dział Materiałów Ściernych
Tomasik Ryszard
z-ca dyrektora ds handlowych
tel. 52 325 80 33
kom. 602 343 848
Napisz email
Ukończył studia na wydziale Matematyki i Techniki w ówczesnej Wyższej Szkole Pedagogicznej w Bydgoszczy. Od ponad 15 lat związany jest z firmą Horus, obecnie zajmując stanowisko dyrektora handlowego. Ukończył wiele szkoleń i kursów z zakresu pracy z materiałami ściernymi. Najczęściej podejmuje tematy poświęcone obróbce stali nierdzewnej, czarnej i metali kolorowych. Zajmuje się również problemem polerowania mebli na wysoki połysk.
Zadaj pytanie
* pola wymagane