Rzepy 3M

Rzepy 3M

Do czego można stosować rzepy 3M?

W swojej praktyce zawodowej spotkałem się z wieloma różnymi zastosowaniami rzepów samoprzylepnych. Jedne były bardziej, a inne mniej typowe. Niektóre zupełnie nowatorskie. Ogólnie rzepy 3M, czy to Dual Lock (grzybkowe), czy Scotchmate (haczyk/pętelka) służą do tworzenia połączeń rozłącznych tzn. takich, w których połączone elementy trzeba co jakiś czas rozdzielać z różnych powodów i łączyć ponownie.

Można to robić wielokrotnie, ponieważ np. rzep Dual Lock pozwala na co najmniej 1000 cykli pracy. Te typowe zastosowania to np.: montaż paneli wewnętrznych w autobusach, czy wagonach kolejowych, montaż wyposażenia typu radio CB lub nawigacja w samochodach, montaż elementów firmowych stanowisk targowych itp.

Rzepy 3M

Ostatnim pomysłem na zastosowanie
rzepa 3M Dual Lock
, z jakim się spotkałem, jest mocowanie maskownicy panelu sterowania zespołem klimatyzacji i wentylacji. Użycie rzepa w tym przypadku pozwoliło na uproszczenie technologii wykonania samej maskownicy, dzięki wyeliminowaniu specjalnej sprężynki, która służyła dotychczas do jej mocowania. Takie użycie rzepa może otworzyć nowe możliwości jego stosowania.

Innym ciekawym zastosowaniem jest mocowanie zabudów wanien i brodzików, gdzie rzep jest przyklejany przez producenta na konstrukcji nośnej wanny, a przyklejenie drugiej strony pozostawia się klientowi. Upraszcza i skraca to znacznie sam montaż, ale także demontaż takiej osłony, co niejednokrotnie jest konieczne.

Rzepy 3M

Rzepy typu Scotchmate
także znajdują ciekawe zastosowania. Jednym z nich było użycie pętelkowej części tego rzepa jako wyłożenia prowadnic, w których umieszczane są wymienne tablice informacyjne. W tym przypadku rzep nie tylko umożliwił ochronę powierzchni prowadnicy i tablic, ale także ochronił przed hałasem.

Rozejrzyj się wokół siebie, może i tobie rzepy 3M ułatwią życie.

ZOBACZ PRODUKTY

autor: Grzegorz Wiśniewski

O AUTORZE
Dział Produkcji i Usług
Wiśniewski Grzegorz
tel. 52 325 80 36
kom. 696 487 075
Napisz email
Zadaj pytanie
* pola wymagane