Szczotki wąsikowe 3M RB-ZB

Szczotki wąsikowe 3M RB-ZB

Szczotki wąsikowe w mniejszym wydaniu

Najbardziej innowacyjny produkt w dziedzinie obróbki ściernej na rynku w ciągu ostatnich dwóch lat, to niewątpliwie szczotka wąsikowa firmy 3M. Chroniona patentami konstrukcja miękkich wąsików z tworzywa sztucznego z zatopionymi, cubitronowymi ziarnami ściernymi, delikatnie pracuje na powierzchni metalu, oczyszczając go z nalotów, tlenków, osadów, rdzy i warstw farby. Produkt jest przyjazny dla skóry palców człowieka, a agresywny dla powłok na metalach.

W 2006 roku poznaliśmy mniejszą wersję rewelacyjnych szczotek czyszczących: 75 mm średnicy. Produkt występuje w siedmiu ziarnistościach od P80 do 1 mikrona i nadaje się do stopów jubilerskich, kompozytów, czy drewna. Materiały miękkie stosujemy z mniejszą prędkością – 3000 do 5000 obr./min. Do agresywnego oczyszczania w grubszych ziarnistościach stosujemy prędkości powyżej 10000 obr./min. Przekroczenie prędkości maksymalnych spowoduje rozstąpienie się żywicy i smużenie po powierzchni metalu.

Sczotki wąsikowe 3M RB-ZB

Przykładowe zastosowania:

  • oczyszczanie przebarwień po spawaniu i zgrzewaniu na elementach ze stali nierdzewnej
  • matowanie „mlecznej” powierzchni na elementach ze stali nierdzewnej
  • polerowanie drobnych elementów ze stali nierdzewnej
  • oczyszczanie powierzchni surowego drewna z „włosa”
  • usuwanie korozji ze stali zwykłej
  • usuwanie farby
  • usuwanie śladów połączeń na wyrobach jubilerskich
  • polerowanie pierścionków i sygnetów
  • polerowanie łańcuszków i obrączek

Mniejsza średnica wygodna jest dla wszystkich, którzy poznali zalety szczotek 150 mm, a nie mogli jednak nimi dotrzeć do wszystkich zakamarków i szczelin swoich wyrobów. Na trzpień można nałożyć dowolną ilość listków, komponując sobie samemu właściwą szerokość pasma aktywnej pracy.

ZOBACZ PRODUKTY

autor: Ryszard Tomasik

O AUTORZE
Dział Materiałów Ściernych
Tomasik Ryszard
z-ca dyrektora ds handlowych
tel. 52 325 80 33
kom. 602 343 848
Napisz email
Ukończył studia na wydziale Matematyki i Techniki w ówczesnej Wyższej Szkole Pedagogicznej w Bydgoszczy. Od ponad 15 lat związany jest z firmą Horus, obecnie zajmując stanowisko dyrektora handlowego. Ukończył wiele szkoleń i kursów z zakresu pracy z materiałami ściernymi. Najczęściej podejmuje tematy poświęcone obróbce stali nierdzewnej, czarnej i metali kolorowych. Zajmuje się również problemem polerowania mebli na wysoki połysk.
Zadaj pytanie
* pola wymagane