Zarejestruj się
Nowa przyłbica spawalnicza 3M™ Speedglas™ 9002NC
z filtrem spawalniczym i nagłowiem

 • Co to jest ziarno Cubitron II i jak się nim pracuje?

  dodany dnia: 2017-12-13

  Rezultat pracy szlifierza jest uzależniony od wyboru narzędzia i jego jakości. Jakość natomiast istotnie wpływa na czas i efekt pracy. Produkty 3M udowadniają, że nawet pozornie małe ziarno Cubitron II może zapewnić większą wydajność szlifowania, czyniąc dużą różnicę.

 • [WIDEO] Jak szybko zużywa się krążek szlifierski?

  dodany dnia: 2017-03-01

  O tym, że dyski fibrowe Cubitron II są nawet 4 razy wydajniejsze od innych krążków, nie trzeba nikogo przekonywać. Zostało to wielokrotnie potwierdzone w praktyce przez szlifierzy. Co jednak wpływa na tak dobre wyniki tego materiału i dlaczego te inne krążki nie są w stanie im dorównać?

 • [WIDEO] Jak bezpieczna może być praca ze szlifierką i materiałem ściernym?

  dodany dnia: 2017-01-10

  Można jednocześnie szlifować agresywnie i bardzo bezpiecznie. Szczotka wąsikowa Scotch-Brite Bristle to materiał, który obchodzi się ostro z różnymi powłokami na metalu i drewnie a delikatnie ze skórą palców. Sprawdziliśmy to na własnej skórze.

 • Nowa ulepszona tarcza do cięcia CUBITRON II

  dodany dnia: 2017-01-02

  Niedościgniony produkt ścierny – tarcza do cięcia 3M 65512 – stał się jeszcze lepszy. Wprowadzono istotne zmiany konstrukcyjne w wydajnych tarczach szybkotnących 3M Cubitron II tak, aby pracowały jeszcze dłużej i przecinały szybciej niż ich poprzednia wersja.

 • [WIDEO] Która tarcza lepiej tnie stal?

  dodany dnia: 2016-12-20

  Cięcie stali jest jednym z podstawowych zadań szlifierza. Praca powinna iść lekko, nie wymagając od operatora wyczerpującego dociskania szlifierki do elementu, a przede wszystkim powinna przebiegać w sposób efektywny. Tak, aby jedną tarczą można było wykonać wiele cięć.

 • [WIDEO] Jak szybko przygotujesz szlifierkę do pracy?

  dodany dnia: 2016-12-06

  Idąc za przykładem konkurencji Zręczność Szlifierza z zawodów Starcia Szlifierzy organizowanych przez 3M, postanowiliśmy sprawdzić, jak to jest z tymi mocowaniami krążków. W odróżnieniu od pierwowzoru nie porównywaliśmy jednak zręczności operatora, lecz czas potrzebny na montaż krążka na różnych typach mocowań.

 • [WIDEO] Jaką temperaturę osiąga krążek podczas szlifowania?

  dodany dnia: 2016-11-21

  Wiadomo, aby szlifowanie było efektywne, potrzebny jest wydajny materiał ścierny. Wydajny to znaczy ostry przez cały okres użytkowania. Przede wszystkim liczy się nasyp, wykorzystane ścierniwo, ale nie tylko. Równie istotna jest temperatura pracy krążka.

 • 3M Cubitron II - kolejne zastosowanie tego niekonwencjonalnego ziarna

  dodany dnia: 2016-03-21

  3M™ Cubitron II™ 775L Hookit™ Clean Sanding Film Disc wykorzystujący rewolucyjne rozwiązanie w technologii szlifowania, w postaci precyzyjnie kształtowanego ziarna ceramicznego, które ma zdolność do samoostrzenia, tworzy nowe, ostre krawędzie. Sprawia, że produkty zawierające ziarno Cubitron II™ pracują szybciej, nie przegrzewając szlifowanych elementów, zużywają się wolniej i bardzo równomiernie, co skutkuje dłuższą żywotnością i jednorodnością wykończenia powierzchni.

 • Nowe arkusze z włókniny 3M Scotch-Brite

  dodany dnia: 2015-06-24

  Włókniny szlifierskie 3M są trójwymiarowym wyrobem ściernym. Znane są również pod nazwą Scotch-Brite, która jest jedną z marek 3M. Podłoże włókniny wykonane jest z niesplecionych włókien syntetycznych, które cechuje duża odkształcalność i odporność na działanie płynów obróbkowych. Do włókien przyczepione są, za pomocą żywic, drobne cząstki ścierne składające się z ziaren ściernych i spoiwa. Cząstki te są rozmieszczone równomiernie w przestrzeni wyrobu, tworząc bardzo korzystną strukturę w czasie obróbki.

 • Koło Scotch-Brite Rapid Cut połączenie dwóch technologii

  dodany dnia: 2015-03-31

  Nowy materiał Rapid Cut oprócz tradycyjnego dla wszystkich produktów z rodziny Scotch-Brite łatwego użycia i zwiększonej wytrzymałości wyróżnia się również bardzo agresywną pracą przy obróbce spawów.

Pozycji 1 do 10 z 34 Strona:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
Pokaż na stronę