Zarejestruj się

Co to jest ziarno Cubitron II i jak się nim pracuje?

dodany dnia: 2017-12-13

Rezultat pracy szlifierza jest uzależniony od wyboru narzędzia i jego jakości. Jakość natomiast istotnie wpływa na czas i efekt pracy. Produkty 3M udowadniają, że nawet pozornie małe ziarno Cubitron II może zapewnić większą wydajność szlifowania, czyniąc dużą różnicę.

Skuteczność materiałów ściernych tkwi w budowie ziaren i ich kompozycji. Ziarna ścierne Cubitron II mają kształt graniastosłupa o podstawie trójkąta, który sprawia, że zużywają się równomiernie i precyzyjnie, co skraca czas pracy.

Dokładnie uformowane i ustawione w kontrolowany sposób ziarna są ostrzejsze, bardziej żywotne niż dotychczas spotykane na rynku ziarna tradycyjne. Unikalny układ sprawia, że ziarna są stale ostrzone pod wpływem ścierania. Dzięki temu Cubitron II wytrzymuje do czterech razy dłużej od zwykłego ziarna ceramicznego.

3M wykorzystuje technologię mikroreplikacji, tworząc ostre wierzchołki, które z łatwością przecinają metal, szlifują, nie przegrzewając elementu i są przy tym trwalsze.

Tradycyjne ziarno tylko żłobi metal, powodując nadmierne nagrzewanie, przez co szlifowanie jest wolniejsze, a dysk szybciej się zużywa.

Cubitron II daje oszczędność czasu pracy nawet do 50%, bez obawy o przegrzanie obrabianego materiału oraz wymaga mniejszego nacisku narzędzia przy zachowaniu doskonałych rezultatów obróbki.

Trzeba pamiętać, że wyższa wydajność połączona z mniejszą awaryjnością sprzętu przekłada się na wyniki finansowe.

Praca z ziarnem Cubitron II jest łatwa, zapewnia komfort i bezpieczeństwo oraz wysoką wydajność. Już teraz warto wyposażyć swoje narzędzia w materiały z tym ziarnem:

  • Tarcze do cięcia i szlifowania
  • Pasy ścierne
  • Dyski fibrowe
  • Dyski typy Roloc
  • Krążki oscylacyjne Hookit

Produkty 3M z ziarnem Cubitron II to rewolucyjne rozwiązania w procesie obróbki metali, które powinien stosować każdy profesjonalista.

autor: Ryszard Tomasik


Nie będzie widoczny na stronie.