Zarejestruj się
Nowa przyłbica spawalnicza 3M™ Speedglas™ 9002NC
z filtrem spawalniczym i nagłowiem

Inwestycja Nowa Siedziba - etap 1

dodany dnia: 2018-08-08

Stało się! Po kilku latach wyczekiwania i poszukiwań gruntu - mamy to :) Nasza firma rozpoczęła proces inwestycyjny, którego finałem będzie nowa siedziba w Solcu Kujawskim. Tak - wyprowadzamy się z Bydgoszczy, ale tylko trochę dalej. Cały proces rozpoczął się już jesienią ubiegłego roku kiedy to rozpoczęliśmy procedurę dołączenia do Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (PSSE).

W przetargu łączonym w lutym tego roku otrzymaliśmy pozwolenie na działalność w strefie oraz przystąpiliśmy do zakupu gruntu na terenie PSSE, właśnie w Solcu Kujawskim. Kolejnych kilka miesięcy to żmudna droga formalna związana z wszystkimi pozwoleniami, wykonawcą oraz sposobami finansowania inwestycji.

Koniec końców 16 lipca 2018 pierwsze łopaty zostały wbite na placu budowy. Według harmonogramu prace potrwają rok. Później kilka miesięcy na wyposażenie i dostosowanie... i już :)

Na chwilę obecną trwają prace fundamentowe i dość długi proces odsączania gruntu. Na horyzoncie pojawiają się już konstrukcje stalowe, więc tempo jest solidne. Poniżej kilka fotografii.

HORUS PSSE Solec Kujawski

FOT 1. Przetarg łączony / pozwolenie na działalność w PSSE / luty 2018

 

HORUS PSSE Solec Kujawski

FOT 2. Działka przed rozpoczęciem prac budowlanych / czerwiec 2018

 

HORUS PSSE Solec Kujawski

FOT 3. Prace ziemne / lipiec 2018

 

HORUS PSSE Solec Kujawski

FOT 4. Prace ziemne / lipiec 2018

 

HORUS PSSE Solec Kujawski

FOT 5. Prace ziemne, odsączanie / lipiec, sierpień 2018

 

HORUS PSSE Solec Kujawski

FOT 6. Prace ziemne, fundamentowe / lipiec, sierpień 2018

Łukasz Wilk