Zarejestruj się

Złota Setka Pomorza i Kujaw 2017

dodany dnia: 2018-06-01

Tegoroczny ranking 22. edycji „Złotej Setki Pomorza i Kujaw” swój finał miał miejsce wieczorem 21 maja w Operze Nova w Bydgoszczy. Podczas uroczystej gali nagrodzono zwycięzców wyłonionych na podstawie danych gospodarczych za rok 2017.

W poprzednich latach ranking był kierowany wyłącznie do firm i przedsiębiorstw. „Złota Setka” jednak z każdym rokiem się rozwija i tym razem do konkursu zaprosiła również miasta i gminy.

Firmy były oceniane pod względem wyników finansowych oraz innowacyjności. Pojawiła się ponadto nowa kategoria stworzona specjalnie dla najmłodszych firm (założonych po 1 stycznia 2015 roku) – „Udany start w biznes”. Miasta i gminy natomiast konkurowały w zakresie wsparcia lokalnego rozwoju gospodarczego.

Zarówno za wybór inicjatyw wsparcia, najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw, jak i firm rywalizujących w kategorii „Udany start w biznes”, odpowiedzialna była kapituła tzw. sędziów kompetencyjnych. W tym roku wyróżniła ona firmy mocno stawiające na komunikację internetową: rozwiązania e-commerce oraz marketing społecznościowy, który okazuje się nie tyle furtką, ile bramą, niczym szeroko otwarte ręce do klienta z Polski, a także tego zagranicznego.

Uczestnictwo w tym prestiżowym rankingu to dla nas dobra okazja do nawiązania nowych kontaktów oraz rozwoju, a sama „Złota Setka” to szansa do przyjrzenia się kondycji regionalnej działalności z szerszej perspektywy.

autor: Oskar Saja